Roleta w kasetach

Rolety kasetowe to najwygodniejsza i najbardziej uniwersalna forma osłon okiennych. Obecnie wybiera je ponad 90% naszych klientów. Są wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne. Dużo łatwiej jest je utrzymać w czystości niż firany i zasłony. Kurz który w roletach wolnowiszących i żaluzjach osiada na tkaninie w systemie kasetowym osiada na kasecie, a tkanina pozostaje czysta.
Duży wybór tkanin zarówno gładkich jak i wzorzystych oraz podgumowanych pozwala na delikatne lub całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Zaletą tych rolet jest kasetka chroniąca od góry materiał przed kurzem, oraz boczne prowadnice, dzięki którym roleta nie odchyla się po uchyleniu okna. Dodatkowo rolety te posiadają system hamulca samoblokującego, który pozwala na zatrzymanie tkaniny w dowolnym miejscu.

Kasety i prowadnice wykonane są z aluminium lakierowanego proszkowo na biały lub brązowy kolor Kasety aluminiowe są znacznie trwalsze i ładniejsze niż kasety plastikowe. Konserwacja rolet w kasecie lub wolnowiszących polega na przetarciu ich wilgotną gąbką z delikatnym detergentem.

ROLETA W KASECIE ALU Z PROWADNICAMI I Z HAMULCEM AUTOMATYCZNYM TYPU „BESTA”

Najpopularniejsza roleta w kasetce, posiada wbudowany mechanizm samoblokujący, bardzo eleganckie , profilowane prowadnice dodają uroku rolecie. Mechanizm samoblokujący renomowanej wrocławskiej firmy Besta przygotowany na wieloletnią bezawaryjną pracę ułatwia korzystanie z walorów rolety. Roleta dostępna w standardzie kolorze białym i brązowym oraz – za dopłatą – drewnopodobnym aluminiowa kaseta i prowadnice w połączeniu z wysokiej jakości tkaniną to bardzo estetyczna osłona okienna w przystępnej cenie.

WARUNKI TECHNICZNE MONTAŻU ROLET ”BESTA”:

– max szerokość rolety :160 cm
– max wysokość rolety :210 cm
Istnieje możliwość wykonania rolet większych niż wymiary maksymalne jednak producent nie udziela gwarancji na takie produkty. Kolory osprzętu biały , brązowy lub za dopłatą drewno podobny.

ROLETA W KASECIE ALU Z PROWADNICAMI Z HAMULCEM WPINANYM TYPU „PRESTIGE

Podobnie jak roleta typu „Besta” jest roletą w kasecie z prowadnicami. W systemie „Prestige” występują proste prowadnice oraz hamulec wpinamy (plastikowe strzemionko w które wpinamy koraliki łańcuszka). Zarówno w systemie „Prestige” jak i „Besta” istnieje możliwość wykonania nieznacznie tańszych rolet w kasetkach PCV oraz prowadnic PCV , jednak należy liczyć się z występowanie odkształceń charakterystycznych dla plastiku.

WARUNKI TECHNICZNE MONTAŻU ROLET ”PRESTIGE”:

– max szerokość rolety :160 cm
– max wysokość rolety :210 cm
Istnieje możliwość wykonania rolet większych niż wymiary maksymalne jednak producent nie udziela gwarancji na takie produkty. Kolory osprzętu biały , brązowy lub za dopłatą drewnopodobny.

ROLETA W KASECIE ALU Z PROWADNICAMI Z MECHANIZMEM SPRĘŻYNOWYM ZAMYKANE DÓŁ – GÓRA TYPU „BAMAR”.

Cechą charakterystyczną systemu „bamar” jest to ,że roletę można zamontować zarówno na dole skrzydła okiennego i przysłaniać dolną część szyby posuwając do góry jak i tradycyjnie od góry do dołu. Mechanizm sprężynowy umożliwia stosowanie rolety do okien dachowych. Rolety systemu „bamar” są wyposażone w prowadnice przestrzenne ,które nie zmniejszają światła okna.